środa, 22 kwietnia 2015

Puszysty i lekki jogurt z galaretką

"Mam ochotę na coś słodkiego". Coś małego, umiarkowanie grzesznego, lekkostrawnego.
Coś co nie tylko wyglądem będzie przypominało deser, ale będzie smakować słodko i błogo, coś co uciszy mój wewnętrzny głos namawiający mnie do najgorszego :).

Spoglądam do lodówki. Robię rekonesans szaf. W głowie weryfikuję listę zakazanych produktów i już wiem.

Puszysty i lekki jogurt z galaretka
Potrzebne będą:
2 duże jogurty typu greckiego
2 galaretki wiśniowe
4 biszkopty 
1 banan
1/2 szklanki gorącej wody

Jogurty podgrzewamy na małym ogniu w garnku, galaretki rozpuszczamy w 1/2 szklanki gorącej wody, wlewamy do jogurtu i łączymy. Banana kroimy na małe kawałeczki i wrzucamy do masy jogurtowo -galaretkowej. W szklankach lub szklanych salaterkach układamy biszkopty na dnie i wylewamy naszą masę. Po przestudzeniu wstawiamy do lodówki i czekamy aż deserki zastygną.
Smacznego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz